- M5-Stylus (R-8-TC-6-L176)
M5-Stylus (R-8-TC-6-L176)
Quick Overview
Straight stylus with M5 thread, ruby ball Ø8 mm, tungsten carbide stem Ø6 mm, length 176 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).